Przejdź do treści
POLECANE CZASOPISMA

Najlepsze anglojęzyczne czasopisma medyczne

Medycyna rozwija się w szybkim tempie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dziś, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, kraje przestają mieć granicę, a w celu ratowania ludzkiego życia bądź przyczynienia się do poprawy jego jakości, medycy z całego świata łączą się ze sobą i dzielą posiadaną wiedzą. Językiem, w którym się porozumiewają, jest oczywiście angielski. Wykonując zawód medyczny, z pewnością znasz ten język doskonale, dlatego sprawdź, jakie czasopisma medyczne po angielsku są godne uwagi.

Wąskie specjalizacje

W medycynie sporo tematów jest poruszanych w niemal każdej książce czy czasopiśmie naukowym. Są jednak takie tematy, którymi zajmują się jedynie osoby o bardzo wąskie specjalizacji. Pomagają one w szczególności młodym adeptom zawodu, którzy dopiero zdobywają wiedzę i praktykę. Są również specjalizacje, które w Polsce są bardzo rzadkie, natomiast za granicą jest do nich większy dostęp, zatem i lekarzy w danej dziedzinie jest więcej. Ich artykuły medyczne po angielsku znaleźć można w „Central European Journal of Immunology”. Znajdziesz tu informacje ze świata immunologii i ochrony odporności, co jest szczególnie istotne w kontekście stale pojawiających się, nowych wirusów. Godne polecenia jest również czasopismo „Prenatal Cardiology”, które traktuje o przypadkach diagnozowania i leczenia wad serca u dzieci w łonie matki. Ta wiedza wciąż wydaje się zbyt mało spopularyzowana wśród ginekologów i neonatologów, którzy przejmują pod opiekę dzidziusia z wadą serduszka po narodzinach. Warto przeczytać także „Menopause Review”, gdzie znajduje się wiele ciekawych artykułów na tematy okołomenopauzalne. Wydaje się, że wciąż wiele lekarzy nie posiada wystarczającej wiedzy dotyczącej leczenia kobiet w wieku pre- i postmenopauzalnym.

Wiedza z całego świata

Artykuły medyczne po angielsku pomagają nie tylko lekarzom, ale i osobom wykonującym zawody medyczne, takim jak pielęgniarki, fizjoterapeuci czy psycholodzy. Oni również znajdą wiele ciekawych czasopism medycznych po angielsku, z których będą mogli czerpać wiedzę. Dobrą propozycją dla fizjoterapeutów i lekarzy rehabilitacji ruchowej jest „Advances in Rehabilitation”, gdzie poruszane są problemy związane z układem ruchu i leczeniem wad postawy. Tymczasem psycholodzy i psychiatrzy powinni sięgnąć po „Health Psychology Report”. Artykuły publikowane w czasopiśmie traktują o szeroko pojętej ludzkiej psychice i jej interakcji na różnego rodzaju bodźce w stanie zdrowia i choroby. Dla wszystkich osób zainteresowanych medycyną doskonałą propozycją jest „Archives of Medical Science”, który porusza tematykę najnowszych odkryć w dziedzinie medycyny i ich wpływu na sposoby diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób. Czasopismem tym powinni zainteresować się nie tylko medycy, ale i wszyscy ludzie mający na co dzień do czynienia ze światem nauki, który zahacza w jakimś stopniu o medycynę. Wielość artykułów i ich różnorodna tematyka pozwala Ci na odnalezienie tego, co naprawdę w świecie medycyny Cię interesuje.