POLECANE CZASOPISMA
TOP 5 czasopism medycznych dla lekarzy
Lekarze doskonale zdają sobie sprawę z konieczności ciągłego dokształcania się. W tym celu biorą oni udział w specjalistycznych konferencjach, szkoleniach czy kursach, jednak na co dzień dobrym rozwiązaniem są czasopisma medyczne dla lekarzy. Sprawdź, które z nich naprawdę warto czytać.
5. Lekarz POZ
Choć jest to pismo lekarskie bardzo ogólnie traktujące o zdrowiu człowieka, godne jest uwagi lekarzy każdej specjalności, a nie tylko lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Każdy powinien bowiem na bieżąco aktualizować swoją wiedzę, nie tylko w zakresie tej gałęzi medycyny, w której pracuje na co dzień. Oczywiście jest to obowiązkowa gazeta medyczna dla wszystkich lekarzy POZ, którzy na co dzień stykają się z różnymi nieoczywistymi przypadkami, które muszą zdiagnozować jako pierwsi.
4. Kurier medyczny
Kolejna pozycja, która warto jest uwagi ze strony lekarzy wszystkich specjalności. Poruszane tematy są tutaj bardziej szczegółowe, gdyż nie dotyczą bezpośrednio praktyki lekarza rodzinnego, a ogólnych problemów występujących w świecie medycyny. Ta gazeta dla lekarzy daje możliwość zapoznania się z różnego rodzaju najnowszymi wynikami badań laboratoryjnych oraz wszelkimi nowinkami ze świata medycyny.
3. Pediatria Polska
Czasopisma medyczne dla lekarzy pediatrów są na ogół trudno dostępne. Tymczasem pediatra to lekarz, który potrafi pomóc nie tylko starszym dzieciom, które doskonale potrafią powiedzieć, co im dolega, ale i niemowlakom, które nie przekazują w sposób werbalny objawów choroby. A te coraz częściej dotykają także najmłodszych, dlatego pediatrzy powinni na bieżąco aktualizować swoją wiedzę i poszerzać ją o informacje pochodzące z niemal całego świata. W magazynie Pediatria Polska znajdziesz artykuły w języku angielskim, które pisane są zarówno przez Polaków, jak i lekarzy z zagranicy. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich pediatrów i osób chcących specjalizować się w leczeniu dzieci.
2. Psychoonkologia
Doskonałe pismo lekarskie zarówno dla psychologów, psychiatrów, lekarzy onkologów, jak i lekarzy innych specjalności. Leczenie onkologiczne często przebiega na różnych płaszczyznach, dlatego też chory ma kontakt z wieloma lekarzami. Tymczasem na rynku wciąż brakuje publikacji traktujących o zachowaniu pacjentów z chorobami onkologicznymi i tym, w jaki sposób lekarze mogą pomóc im inaczej, niż tylko poprzez podawanie odpowiednich leków. Gazeta w szczególności polecana jest psychiatrom dziecięcym i tym, którzy pracują z dorosłymi.
1. Kardiologia oparta na faktach
Czasopismo, które powinno na stałe zagościć na półce wszystkich lekarzy kardiologów. Będzie ono również dobrym uzupełnieniem lekarzy POZ, których zadaniem jest wstępna diagnoza chorób serca i układu krążenia. Ogromną zaletą gazety jest fakt, że traktuje ona o przypadkach pacjentów, a nie tylko porusza tematy ściśle teoretyczne. Wiedza praktyczna to podstawa w zawodzie kardiologa czy kardiochirurga. Lekarze innych specjalności również znajdą tu interesujące artykuły, dotyczące powiązań chorób kardiologicznych z innymi przypadłościami.